USG piersi w Krakowie to badanie, które przeprowadza się w ramach profilaktyki raka piersi. Wykonywane regularnie, pozwala na wczesne wykrycie guzków nowotworowych. Można je przeprowadzać także w trakcie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią, a do tego przeznaczone jest dla pań w każdym wieku. Nie ma do niego żadnych przeciwwskazań.

Umów się na USG piersi w Krakowie.

USG piersi w Krakowie – cel badania

USG piersi pozwala ocenę i budowę gruczołu sutkowego oraz węzłów chłonnych. Dzięki niemu można wykryć zmiany kilkumilimetrowe, zarówno te łagodne, jak i podejrzane (nowotworowe).

USG piersi w Krakowie – przebieg

USG piersi to badanie, które rozpoczyna się od posmarowania piersi żelem do USG. Następnie ginekolog przykłada do nich specjalną głowicę. Całe badanie odbywa się przy pomocy ultradźwięków. Wynik pacjentka uzyskuje zaraz po przeprowadzeniu USG.

USG piersi w Krakowie – wskazania

Na USG piersi powinny udać się panie, które wykryły zmiany podczas samobadania. Warto je wykonać również wtedy, gdy pojawia się ból piersi, a ich wygląd się zmienia. Niepokój powinna wzbudzić także wyciekająca z nich wydzielina. Regularnie należy się badać wówczas, gdy w rodzinie występował już wcześniej nowotwór piersi lub jajnika. USG piersi wskazane jest przy stosowaniu hormonalnej terapii zastępczej oraz antykoncepcji hormonalnej.

USG piersi wykonuje się je również jako:

  • badanie przesiewowe u kobiet w ciąży,
  • badanie profilaktyczne u pań przed 40. rokiem życia,
  • badanie wspomagające / uzupełniające mammografię w diagnostyce gruczołu

Badanie jest bezpieczne, bezbolesne i może być powtarzane wielokrotnie, w zależności od potrzeb.