Opieka prekoncepcyjna

Opieka prekoncepcyjna to typ wizyty ginekologicznej, która umożliwia świadome przygotowanie do ciąży. W Krakowie udzielamy wskazówek dotyczących m.in. badań, które warto w ramach planowania wykonać. Podczas konsultacji dowiesz się więcej o czynników ryzyka oraz profilaktyce wad wrodzonych i chorób genetycznych. Doradzamy również, co warto zmienić w swoim stylu życia oraz czego unikać – także w przypadku partnera.

Umów się na konsultacje dotyczące planowania ciąży w Krakowie.

Planowanie ciąży – Kraków

Coraz więcej par decyduje się na świadome planowanie ciąży. Kraków to miejsce, w którym udzielamy porad na temat tego, według jakich zasad powinno ono przebiegać. Doradzamy, jak zarówno kobieta, jak i mężczyzna, powinni przygotować się do rodzicielstwa. Nasz ginekolog kieruje przyszłych rodziców na odpowiednie badania, sprawdza również, jakie choroby obecne są już w rodzinie. Pyta o przeszłość reprodukcyjną partnerów. Wszystkie te i inne czynniki maksymalizują szansę na prawidłowy przebieg ciąży i urodzenie zdrowego dziecka.

Przygotowanie do ciąży – profilaktyka

Wiele przyszłych mam decyduje się na przyjmowanie kwasu foliowego. I bardzo słusznie, ponieważ dzięki temu zmniejsza się ryzyko wad układu nerwowego. Organizm nie jest w stanie go wytwarzać, dlatego też trzeba mu go dostarczać od zewnątrz. Warto jednak porozmawiać z lekarzem o stosowaniu odpowiednich witamin oraz mikroelementów, a także o aktywności fizycznej. Oczywiście, podczas ciąży należy również zrezygnować z używek.